Yüksek Kaliteli S Serisi

Mengene Kapama Ünitesi

Kullanılan 5 noktalı kelebek mengene mekanizma sistemi güvenli ve verimli çalışmaya imkan sağlar. Sertleştirilmemiş çelik burçlar ve pimler otomatik yağlama sistemi ile yağlanmaktadır. Yağ seviye kontrolü ve yağlama basınç kontrol sistemleri mekanik aksamın uzun süreli ve sağlıklı çalışmasını sağlarlar. Kalıp mesafesi ayarında kullanılan hidromotor sayesinde hızlı ve hassas ayar yapılması mümkün kılınmıştır.

Otomatik kalıp ayar fonksiyonu, kalıp değiştirme operasyonlarının hızlı ve kolay yapılmasına imkan verir. Sabit ve hareketli plakalarda yer alan T kanal yapısı da kalıp değiştirme işlemini kolaylaştıran bir başka unsurdur.


Enjeksiyon Ünitesi

Güçlü, çift silindirli hassas enjeksiyon sistemi, dengelenmiş linear kızaklı, düşük sürtünmeli enjeksiyon yürütme ünitesi ile stabil enjeksiyon hareketliliği sağlar. Deforme olmayan plaka yapısı ve mükemmel tasarımı mil ve kovan ile en iyi plastikleştirmeyi sağlar. Yüksek sıcaklıklarda kararlılığı sağlamak için Japon ürünü ısıl işlem çeliğinden yapılmış ocak vidasının bileziği ve pulu kullanılmıştır. Mil ve kovan, geliştirilmiş nitrasyon çeliğinden yapılmıştır. PID ısı kontrol sisteminde; hassas elektronik pozisyon ölçücüler ve endüstriyel PC kullanılmış olup, enjeksiyon hız ve basınç, ütüleme basıncı, mal alma, ürün alma karşı basıncı ve diğer hareketlerde kaliteli üretim yapılmasını sağlar. Yüksek verimliliklerde, otomatik ocak temizleme, mil ve kovanı soğuk çalıştırmaya karşı koruma devresi ve buna benzer diğer fonksiyonların kolay kullanımı emniyetli olarak sağlanmıştır.


Hidrolik Ünitesi

Yüksek kaliteli valfler ve diğer hidrolik ekipmanlar hassas bir kalıplamaya olanak sağlamaktadır. Tüm hidrolik ekipmanlar makine üzerinde kolay temizlemeye ve bakım yapmaya imkan verecek biçimde kullanılmıştır. Kullanılan emiş filtresi yağ tankının boşaltılmasına gerek bırakmadan temizlik yapılmasını sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.


Elektrik Ünitesi

10 renkli ekranlı KEBA kontrol sistemi ile yüksek hassasiyette, tekrarlama yüzdesi yüksek üretim yapılması mümkündür. Yüksek tekrarlama yüzdesi ile üretim yapmaya imkan sağlayan bu ünite, kullanıcı dostu yüzü ile tüm işlemlerin rahatça izlenebilmesine olanak sağlamaktadır. PLC sistemi çok fonksiyonlu mekanik ve hidrolik sistemler ile uyumlu çalışmaya imkan sağlayabilecek yüksek hız ve hassasiyette mikro işlemci ile kontrol edilmektedir.

Üretim aşamasında yaşanan sorunların izlenebildiği alarm sayfası; yaşanan hatalar hakkında bilgi vererek muhtemel sebepleri ve çözümlerini gösterir. Bu da kullanıcının hatayı en kısa sürede gidermesini sağlar. Kontrol sistemi opsiyonel olarak uygulanabilen ethernet uygulaması sayesinde, uzaktan erişim imkanı sağlamış olur. Bu uygulama sayesinde dünyanın herhangi bir yerine çok hızlı ve etkin servis hizmeti verilmesi mümkündür. Sahip olduğu ethernet opsiyonu vasıtasıyla opsiyonel olarak üretimi planlamaya yardımcı olur ve makine üzerinden anında alınarak işlenebilir. MRP ERP tarzı üretim planlama yazılımlarına aktarılan bu veriler sayesinde stok, hammadde, maliyet gibi birçok konuda anında bilgi sahibi olunabilir.